skip to Main Content

Hundar som är anmälda till jaktprov våren 2019

Denna sida kommer uppdateras ca 1 gång/vecka. Senast uppdaterad 2019-02-28
Tillbaka till Jaktprovskalendern

Tossåsen 9-10 mars

Provet är genomfört.

 

Lofsdalen, 30-31 mars

33 hundar anmälda, 2 partier, FULLT! Lottning genomförd. Efteranmälningar kommer på reservlistan

EKL AJAKAWIS BOSSEN Robert Källström
EKL BlackPeggy Johan Lindahl
EKL Jerpsetra’s A-Spiro Jens Gustafsson
Ukl BRÄNNBUAS BELLA MAGNUS LÖFGREN
Ukl Fiskonfjällets Aika Helena Diedrichs
Ukl Fiskonfjällets Eero Mikael Sipuri
Ukl Fiskonfjällets Kira Anna Norén
Ukl Kruttåsen`s M Fröya Louise Ramsell
Ukl Kruttönnen´s Smirnoff Per-Ivar Norell
Ukl Lill-Gemons Lava Ulf o Anna-Maria Ekbäck
Ukl LILL-GEMONS LIVA ULF GRAIPE
Ukl Orresols O’Malley Mats Bernerfalk
Ukl Rakkelhanans C- Roy Rebecka Aldén
Ukl Suhlegan Skj Rizzo Lennart Adsten
Ukl Suhlegan SKJ Sirius Öyvind Nagelhus
Ukl Suhlegen Ripa Valter Hansson
Ökl Ahlkullens Gucci Magnus Lindgren
Ökl Ajakawis Chiefen Tomas Ekman
Ökl ALMKULLENS ALEX JAN BERNTSSON
Ökl Blackleiah Olle Olsson
Ökl Grand´s uniq Mascot birgitta hübinette
Ökl Jerpsetra`s Freja Peter Engelbrektsson
Ökl Lill-Gemons Tego Rainer Freimuth
Ökl Loka Jan Samuelsson
Ökl Mörka Skogs B1 Colin Anders Aspholm
Ökl Shulegan Jaxon Per-Åke Mickelsson
Ökl Smedgattu Bibie Bengt Persson
Ökl Smedgattu Börje Birgitta Ludvigsson
Ökl Smedgattu Enzo Carina o Niklas Hedström
Ökl Splitrivers Acqua Ingvar Johansson
Ökl Suhlegan Like a Hurricane Isabelle Bergkvist
Ökl Tilleråsens Zelma Jan Samuelsson

Abisko 6-7 april

Inställt p g a för få anmälningar.

Klimpfjäll 12-14 april

24 hundar anmälda, 2 partier, Sista anmälningsdag 17 mars

Ekl/Skl AJAKAWIS BOSSEN Robert Källström
Ekl/Skl Liz Hans Lissdaniels
Ekl/Skl SUHLEGAN JAGGER Öyvind Nagelhus
Ukl Almkullens Holly Mikael Isaksson
Ukl Crilos G Greven     Karin Nilsson
Ukl Fiskonfjällets Eero Mikael Sipuri
Ukl Fiskonfjällets Zita Stefan Hörnlund
Ukl Jaktåsens WM Bäzte Lena Boholm
Ukl Lill-Gemons Liva ULF GRAIPE
Ukl Midtfjellets Jorm Sven Wikström
Ukl Orresols Oska Maria Orresol
Ukl Suhlegan Skj Rizzo Lennart Adsten
Ukl SUHLEGAN SKJ SIRIUS Öyvind Nagelhus
Ukl suhlegan Soya niklas bodin
Ukl Tossåsens` M Fröya Louise Ramsell
Ökl Ajakawis Cosmo Kramer Mikael Isaksson
Ökl Almkullens Glittra Maria Orresol
Ökl Jaktåsens ER Lykka Jonas Fagermab
Ökl Oltokkens Roxy Hans Bergström
Ökl Rickardssons Rikke Johnny Jonsson
Ökl Rickardssons Saxa Petter Rosborg
Ökl Shadows of Nostalgie Amber Susanne Öhman
Ökl Splitrivers Acqua Ingvar Johansson
Ökl Splitrivers Atle Jan Sundström

Tillbaka till Jaktprovskalendern

Back To Top