Meny

Resultat från årets utställningar 2017

Om din hunds resultat saknas i listan, vänligen maila en kopia på kritiklappen till utstallning@breton.se

Sally-800

Datum Plats Domare Namn Bedömning
2017-01-07 MyDog 1 Göteborg int utst James Byrnes Almkullens Gimli BIM Exc Junkk1, Bhkl1 Ck
2017-01-07 MyDog 1 Göteborg int utst James Byrnes Patouche Mirabelle BIR Exc Junkk1 Btkl1 Ck
2017-01-08 MyDog 2 Göteborg int utst Göran Arvidsson Almkullens Gimli Exc Junkk1
2017-01-08 MyDog 2 Göteborg int utst Göran Arvidsson Patouche Mirabelle BIR Exc Junkk1 Btkl1 Ck
2017-03-11 Strängnäs int utst B Blidh von Schedvin Gribskoven’s Karlsson Very good Junkk1
2017-03-11 Strängnäs int utst B Blidh von Schedvin Indra Etoile de Passemarais BIR Exc Chkk1 Btkl1 CACIB BIG4
2017-03-18 Malmö int utst Rune Fagerström Patouche Mirabelle BIR Exc Junkk1 Btkl1 Ck
2017-04-23 Västerås nat utst Wera Hübenthal Indra Etoile de Passemarais Exc Chkk1 Btkl1 BIR Ck
2017-05-07 Lidköping int utst B Blidh von Schedvin Almkullens Fia Exc B/jkk1
2017-05-07 Lidköping int utst B Blidh von Schedvin Almkullens Foppa Exc B/jkk1
2017-05-07 Lidköping int utst B Blidh von Schedvin Creme Cracker’s Mexx Exc Junkk1 Btkl2 Ck
2017-05-07 Lidköping int utst B Blidh von Schedvin Indra Etoile de Passemarais Exc Chkk1 Btkl1 BIR Ck CACIB
2017-05-21 Hässleholm nat (SKF) Finnich G Pedersen Almkullens Flying Flua Good B/jkl
2017-05-21 Hässleholm nat (SKF) Finnich G Pedersen Fönsvig’s Jadore Very good B/jkk1
2017-05-21 Piteå Nat F Ruiz Rodriguez Ajakawis Cosmo Kramer Very good Junkk1
2017-05-21 Piteå Nat F Ruiz Rodriguez Azlandos Chardonnay Very good Junkk1
2017-05-21 Piteå Nat F Ruiz Rodriguez Eirams Haina Harry Valpkl1 Hp BIS-valp2
2017-05-21 Piteå Nat F Ruiz Rodriguez Gribskoven’s Sleipner Exc Chkl1 Bhkl1 BIR Ck
2017-05-21 Piteå Nat F Ruiz Rodriguez Jaktåsens WM Kira Very good Junkk2
2017-05-21 Piteå Nat F Ruiz Rodriguez Jaktåsens WM Loke Very good Junkk2
2017-05-21 Piteå Nat F Ruiz Rodriguez Jaktåsens WM Roy Very good Junkk3
2017-05-21 Piteå Nat F Ruiz Rodriguez Jaktåsens ZP Riva  Very good B/jkk2
2017-05-21 Piteå Nat F Ruiz Rodriguez Jaktåsens ZP Winna Very good B/jkk4
2017-05-21 Piteå Nat F Ruiz Rodriguez Red Garlic’s Elderflower Very good Ukk1
2017-05-21 Piteå Nat F Ruiz Rodriguez Oltokkens Sally Exc B/jkk1 Btkl1 BIM Ck
2017-05-21 Piteå Nat F Ruiz Rodriguez Steggkjerret’s Nova Very good B/jkk3
2017-05-21 Piteå Nat F Ruiz Rodriguez Tiellas CK Molle Very good B/jkk1
2017-05-21 Piteå Nat F Ruiz Rodriguez Tiellas KI Dyra Duracell Very good B/jkl
2017-06-03 Norrköping Int (0+2) Tamás Jakkel Indra Etoile de Passemarais Exc Chkl1 Btkl2 CACIB Ck
2017-06-03 Norrköping Int (0+2) Tamás Jakkel Patouche Mirabelle Exc Junkl1 Btkl1 BIR Ck
2017-06-04 Norrköping Int (0+2) Per Iversen Indra Etoile de Passemarais Exc Chkl1 Btkl2 CACIB Ck
2017-06-04 Norrköping Int (0+2) Per Iversen Patouche Mirabelle Exc Junkl1 Btkl1 BIR Ck
2017-06-05 Norrköping Int (0+2) Kurt Nilsson Indra Etoile de Passemarais Exc Chkl1 Btkl2 CACIB Ck
2017-06-05 Norrköping Int (0+2) Kurt Nilsson Patouche Mirabelle Exc Junkl1 Btkl1 BIR Ck
2017-06-10 Leksand Nat (2+0) Torbjörn Skaar Smedgattu Rozzy Exc B/jkl1 Bhikl1 BIR Cik
2017-06-10 Leksand Nat (2+0) Torbjörn Skaar Synnermoen’s Jack Very good B/jkl2
2017-06-10 Vänersborg Nat (0+2) Börge Espeland Almkullens Demi Very good B/jkl2
2017-06-10 Vänersborg Nat (0+2) Börge Espeland Almkullens Fia Exc B/jkl1
2017-06-11 Leksand Nat (1+0) Petter Steen Grand’s Uniq Mascot Very good Junkl1
2017-06-17 Kiruna Nat (3+3) Bo Wallin Ajakawis Cila Very good Junkl1
2017-06-17 Kiruna Nat (3+3) Bo Wallin Eirams Icke Illa Exc Ukl1
2017-06-17 Kiruna Nat (3+3) Bo Wallin Gribskoven’s Sleipner Exc Chkl1 Bhkl1 BIR Ck
2017-06-17 Kiruna Nat (3+3) Bo Wallin Vakkuniva-Tarzan:s TR Tindra Exc B/jkl Btkl1 BIM Ck SE UCH
2017-06-17 Kiruna Nat (3+3) Bo Wallin Vakkuniva-Tarzan:s TS Tara Exc B/jkl2
2017-06-17 Kiruna Nat (3+3) Bo Wallin Vistasdalens Boss Very good B/jkl1
2017-06-17 Vännäs Int (4+5) Eva Jönsson Ajakawis Binya Very good Ökl1
2017-06-17 Vännäs Int (4+5) Eva Jönsson Almkullens Eros Very good B/jkl4
2017-06-17 Vännäs Int (4+5) Eva Jönsson Almkullens Glittra Very good3
2017-06-17 Vännäs Int (4+5) Eva Jönsson Crilos D Sigfrid Exc B/jkl1 Bhkl1 BIM CACIB Cert
2017-06-17 Vännäs Int (4+5) Eva Jönsson Nelson Exc B/jkl3
2017-06-17 Vännäs Int (4+5) Eva Jönsson Oltokken’s Sally Exc B/jkl1 Btkl 1BIR CACIB Cert
2017-06-17 Vännäs Int (4+5) Eva Jönsson Red Garlic’s X Jameson Exc B/jkl2 Bhkl2 R-CACIB R-Cert
2017-06-17 Vännäs Int (4+5) Eva Jönsson Rickardssons Siri Exc B/jkl
2017-06-17 Vännäs Int (4+5) Eva Jönsson Rypkleppen’s F Bixa Very good Junkl1
2017-06-30 Gällivare Int (5+3) Kurt Nilsson Vinterfjellet’s Chasseur Exc B/jkl2
2017-06-30 Gällivare Int (5+3) Kurt Nilsson Eirams Icke Illa Exc Ökl1
2017-06-30 Gällivare Int (5+3) Kurt Nilsson Gribskoven’s Sleipner Exc Chkl1 Bhkl2 R-CACIB Ck
2017-06-30 Gällivare Int (5+3) Kurt Nilsson Vakkuniva-Tarzan:s TR Tindra Very good B/jkl2
2017-06-30 Gällivare Int (5+3) Kurt Nilsson Vakkuniva-Tarzan:s TS Tara Good B/jkl
2017-06-30 Gällivare Int (5+3) Kurt Nilsson Vinterfjellet’s BP Lucky Lucy Exc B/jkl1 Btkl1 BIM CACIB Cert
2017-06-30 Gällivare Int (5+3) Kurt Nilsson Vinterfjellet’s Sör Alex Exc B/jkl1 Bhkl1 BIR CACIB Cert SE UCH
2017-06-30 Gällivare Int (5+3) Kurt Nilsson Vistasdalens Boss Very good B/jkk3
2017-07-01 Borås Nat (1+1) J Madsen Borregaard Almkullens Foppa Exc B/jkk1
2017-07-01 Borås Nat (1+1) J Madsen Borregaard Patouche Mirabelle Exc Ukk1 Btkl1 BIR Ck BIG3
2017-07-07 Tvååker Int (0+1) Rony Doedijns Patouche Mirabelle Exc Ukk1 Btkl1 BIR CACIB Ck BIG3
2017-07-08 Tvååker Nat (0+1) Peter Berchtold Patouche Mirabelle Exc Ukk1 Btkl1 BIR Ck
2017-07-09 Alfta Nat (1+0) Lars Widén Ajakawis Bossen Very good B/jkk1
2017-07-16 Piteå Int (9+1) Hans Almgren Azlandos Cognac Exc Junkk1 Bhkl1 BIR Ck BIG4
2017-07-16 Piteå Int (9+1) Hans Almgren Azlandos Cocktail Exc Junkk2
2017-07-16 Piteå Int (9+1) Hans Almgren Azlandos Cointreau Exc Junkk3 
2017-07-16 Piteå Int (9+1) Hans Almgren Ajakawis Cosmo Kramer Very good Junkk4
2017-07-16 Piteå Int (9+1) Hans Almgren Eirams Haina Harry Very good Junkl
2017-07-16 Piteå Int (9+1) Hans Almgren Black Lemmy Very good Ukk1
2017-07-16 Piteå Int (9+1) Hans Almgren Tiellas KI Dirty Harry Exc B/jkk1
2017-07-16 Piteå Int (9+1) Hans Almgren Myzak Exc Ökk1 Bhkl3 R-CACIB Ck
2017-07-16 Piteå Int (9+1) Hans Almgren Gribskoven’s Sleipner Exc Chkk1 Bhkl2 CACIB Ck
2017-07-16 Piteå Int (9+1) Hans Almgren Tjetterskarets Aida Very good Ökk1
2017-07-22 Köping (0+4) Nancy Talbott High Plains Jessie Exc Junkk1 Btkl3 Ck
2017-07-22 Köping (0+4) Nancy Talbott Patouche Mirabelle Exc Ukk1 Btkl1 BIR CACIB Ck BIG2
2017-07-22 Köping (0+4) Nancy Talbott Suhlegan Nevada Sno’Flake Exc B/jkk1 Btkl2 R-CACIB Ck Cert
2017-07-22 Köping (0+4) Nancy Talbott Red Garlic’s Estanzia Zia Very good Ökk1
2017-07-29 Ransäter Int (2+2) Lars Widén Dirk vom Schwanenberg Very good B/jkk1
2017-07-29 Ransäter Int (2+2) Lars Widén Råsokhögdas Troy Exc Ökk1
2017-07-29 Ransäter Int (2+2) Lars Widén Almkullens Freja Exc B/jkk1
2017-07-29 Ransäter Int (2+2) Lars Widén Indra Etoile de Passemarais Exc Chkk1 Btkl1 BIR CACIB Ck BIG3
2017-08-05 Svenstavik Int (2+3) Ann Carlström Ajakawis Bossen Exc B/jkk1
2017-08-05 Svenstavik Int (2+3) Ann Carlström Pålamalmens Kingen Good B/jkl
2017-08-05 Svenstavik Int (2+3) Ann Carlström Gaia Good B/jkl
2017-08-05 Svenstavik Int (2+3) Ann Carlström Ripkullens Raja Exc B/jikk1 Btkl1 BIR CACIB Ck Cert
2017-08-05 Svenstavik Int (2+3) Ann Carlström Pålamalmens Marit Dis Ökl
2017-08-05 Visby Nat (0+2) Kurt Nilsson Eirams Jaffa Jer Järnet Exc B/jkk1 Btkl2 Ck Cert
2017-08-05 Visby Nat (0+2) Kurt Nilsson Joy de la Plaine Marat Exc Ökik1 Btkl1 BIR Ck
2017-08-06 Visby Int (0+2) Carl Gunnar Stafberg Eirams Heta Herta Exc Junkk1
2017-08-06 Visby Int (0+2) Carl Gunnar Stafberg Joy de la Plaine Marat Exc Ökk1 Btkl1 BIR CACIB Ck
2017-08-12 Överkalix Nat (4+2) Sonia K Philippou Azlandos Cognac Very good Ukk1
2017-08-12 Överkalix Nat (4+2) Sonia K Philippou Eirams Icke Illa  Exc Ökk1 Bhkl1 BIR Ck BIG2
2017-08-12 Överkalix Nat (4+2) Sonia K Philippou Ismenningens D-Terje Very good Ökk2
2017-08-12 Överkalix Nat (4+2) Sonia K Philippou Gribskoven’s Sleipner Exc Chkk1 Bhkl2 Ck
2017-08-12 Överkalix Nat (4+2) Sonia K Philippou Brännbuas Ambra Very good Junkk1
2017-08-12 Överkalix Nat (4+2) Sonia K Philippou Meja fra Skien Very good Junkk2
2017-08-13 Askersund Int (0+1) Jo Schepers Indra Etoile de Passemarais Exc Chkk1 Btkl1 BIR Ck
2017-08-19 Eskilstuna Nat (1+1) Eva Jönsson Almkullens Foppa Exc B/jkk1 Bhkl1 Ck Cert SEUCH
2017-08-19 Eskilstuna Nat (1+1) Eva Jönsson Indra Etoile de Passemarais Exc Chkk1 Btkl1 BIR Ck
2017-08-20 Norrköping Nat (0+1) Matejcic Jasna Patouche Mirabelle Exc Ukk1 Btkl1 BIR Ck BIG4
2017-08-27 Ljungskile Nat (0+1) A-C Johansson Patouche Mirabelle Exc Ukk1 Btkl1 BIR Ck
2017-09-03 Sandviken Int (3+0) B Blidh von Schedvin Suhlegan Nexus Very good Ukk1
2017-09-03 Sandviken Int (3+0) B Blidh von Schedvin Jerc des Sources Claires Exc Ökk1 Bhkl1 BIR CACIB Ck
2017-09-03 Sandviken Int (3+0) B Blidh von Schedvin Jerpsetra’s A-Spiro Very good Ökk2
2017-09-09 Eslöv Int (0+1) Aase jakobsen Patouche Mirabelle Exc Ukk1 Ck Btkl1 BIR CACIB
2017-10-07 Sundsvall (0+1) Charlotte Jacobsson Oltokkens Sally Exc B/jkk1 Cert Btkl1 BIR SEUCH
2017-11-03 Växjö (0+1) Per-Harald Nymark Patouche Mirabelle Exc Ukk1 Ck Btkl1 BIR CACIB
2017-12-16 Hundmässan (4+5) Silva Zeferino Eirams Haina Harry Exc Junkk1 Bhkl2 Ck
2017-12-16 Hundmässan (4+5) Silva Zeferino Eirams Icke Illa Exc Ökk1 Bhkl1 BIM CACIB Ck
2017-12-16 Hundmässan (4+5) Silva Zeferino Eirams Iskalle Izak Very good Ökk2
2017-12-16 Hundmässan (4+5) Silva Zeferino Gribskoven’s Sleipner Exc Chkk1 Bhkl3
2017-12-16 Hundmässan (4+5) Silva Zeferino Eirams Heta Herta Very good Junkk1
2017-12-16 Hundmässan (4+5) Silva Zeferino Patouche Mirabelle Very good Ukk1
2017-12-16 Hundmässan (4+5) Silva Zeferino Joy de la Plaine Marat Exc Ökk1 Btkl3 R-CACIB Ck
2017-12-16 Hundmässan (4+5) Silva Zeferino Indra Etoile de Passemarais Exc Chkk1 Btkl1 BIR CACIB Ck BIG4
2017-12-16 Hundmässan (4+5) Silva Zeferino Ebene des Amis de la Lande Exc Vetkk1 Btkl2 Ck Avel1 Hp
 
Oltokkens Sally ställdes ut på tre utställningar och blev 2x BIR och 1x BIM och därmed korad till Årets Breton Utställning 2017 (endast de tre bästa resultaten räknas här).

Oltokkens Sally ställdes ut på tre utställningar och blev 2x BIR och 1x BIM och därmed korad till Årets Breton Utställning 2017 (endast de tre bästa resultaten räknas här).