skip to Main Content
Anmälningsläget Jaktprov Vintern 2017

Anmälningsläget Jaktprov vintern 2017

Nedan anmälningslistor är preliminära. Dessa listor kommer uppdateras ca 1 gång per vecka. 

Senast uppdaterad 2017-04-05

Normalt får alla plats på ett prov. Skulle flera anmäla sig än det finns platser på aktuellt prov, kommer en lottning ske bland ALLA som har anmält sig före anmälningstiden gått ut. Max 14 hundar per parti. Anmälningar som kommer in efter anmälningstidens utgång, sätts upp på en reservlista.

Om du saknar dig själv på listan, och har anmält dig före listan senast var uppdaterat, har det blivit något fel på din anmälan. Hör av dig till webmaster@breton.se så åtgärdar vi det.

Tossåsen 11-12 mars (1 parti, 14 st anmälda)

Klass Förnamn Efternamn Ort Hund
Ukl Maria Larm Brunflo Ajakawis Chiefen
Ukl Christer Sandström Boliden Almkullens Gaia
Ukl Niklas Bodin Gustafs Sulegan Nelly
Ukl Patrich Orresol Åsels Almkullens Glittra
Ökl Robert Källström Gävle AJAKAWIS BOSSEN
Ökl Robert Källström Gävle PÅLAMALMENS KINGEN
Ökl Christina Persson Frösön Raja
Ökl Per-Ivar Norell Umeå Red Garlic´s X Jameson
Ökl Anders Burwall Umeå Sally
Ökl Filip Örnerkrans Järpen Kvikksteps Akka
Ökl Peter Runnberg Stockholm Tricky Treet’s Inez
Ökl       Nike
Ökl Lennart Berglund Forsa Suhlegan Label Five
Ekl Ulf Graipe Östersud Lill-Gemons Chilli

 

Lofsdalen 1-2 april (2 partier, 25 st anmälda)

Klass Förnamn Efternamn Ort Hund
Ukl Patrich Orresol Åsele Almkullens Glittra
Ukl Olle Olsson Alfta Black Leiah
Ukl Ulf Rickardsson Vilhelmina Rickardssons Siri
Ukl Bengt  Persson  Mora Smedgattu Bibie
Ukl Tomas  Ekman Brunflo Ajakawis Chiefen
Ukl Hans Lissdaniels Vemdalen Liz
Ukl Olle Johansson Bollnäs Suhlegans Ossie
Ukl Niklas Bodin Gustafs Suhlegan Nelly
Ökl Peter Runnberg Stockholm Tricky Treets Inez
Ökl Anders Hennerfors Åre Synnermoens Jackk
Ökl Robert Källström Gävle AJAKAWIS BOSSEN
Ökl Johan Lindahl Röbäck BlackPeggy
Ökl Maria Hallemark Sälen Gribskovens Sif
Ökl Robert Källström Gävle PÅLAMALMENS KINGEN
Ökl Per-Ivar Norell Umeå Red Garlic’s X Jameson
Ökl Anders Hennerfors Åre Synnermoens Jack
Ökl       Nike
Ökl Eric Lind Nacka Crilos D Socca
Ökl Lennart Berglund Forsa Suhlegan Lable Five
Ökl Isabell Bergqvist Uppsala Suhlegan Like a Hurricane
Ökl Adam  Dschulnigg Hägersten Grey Shaheen Mercury   (Charlie)
Ökl Helena Diedrichs Falun Ripvidets Garbo (Tirra)
Ökl Jan  Samuelsson Röbäck Loke
Ökl Anna Noren Falun Ripvidets Gnista
Ukl Elisabeth Gilek Stockholm Renslingans Corinne
Ekl Elisabeth Gilek Stockholm Merel fan’t Suydevelt
Ekl Mats Ågren Mattmar Smedgattu Carrera


Klimpfjäll 28-30 april 
(2-3 partier, 35 st anmälda)

Klass Hund Förnamn Efternamn Ort
Ekl Blackmolly Brian Herje Steinkjer
Ekl Lillgemons Mac-Nevis Lennart Berglund Forsa
Ekl Merel fan’t Suydevelt Elisabeth Gilek Stockholm
Ekl Renslingans Corinne Elisabeth Gilek Stockholm
Ukl Ajakawis Crazy ILAZ Jimmy Andersson Härnösand
Ukl Almkullens Gaia Louise Sandström Boliden
Ukl Almkullens Glittra Maria Orresol Åsele
Ukl Black Lady Pär Forsberg Skellefteå
Ukl Ismenningens E-Saga Anders Herje Tydal
Ukl LILL-GEMONS TIRA-MIRA ULF GRAIPE ÖSTERSUND
Ukl Liz Hans Lissdaniels Vemdalen
Ukl Liz Hans Lissdaniels Vemdalen
Ukl Tricky Treet´s Iriz Birgitta Rådman Lit
Ukl Vestre demmas Durga Karl Underland Mosvik
Ökl AJAKAWIS BOSSEN Robert Källström Gävle
Ökl Almkullens Ebba Karin Eriksson Lycksele
Ökl Bierra Per Ola Patomella Hortlax
Ökl BlackPeggy Johan Lindahl Röbäck
Ökl Crilos D Sigfrid Paul Lundblad Vilhelmina
Ökl Eirams Nikki Nonstop Erik Sandström Umeå
Ökl Enock Jesper Risberg Vilhelmina
Ökl Ismenningens C-Tore Hund Kåre Herje Trondheim
Ökl Ixa David Fjällström Vilhelmina
Ökl Kamvatnet’s Prima Vera Kai robin Langdal Levanger
Ökl Klippforsens Kerstin Mikael Eriksson Lycksele
Ökl Ma Dawill’s Impress Camilla Hellsten Vilhelmina
Ökl Orreskogen’s Aria Espen Hovdal Knap Levanger
Ökl Raja Christina Persson Frösön
Ökl Rickardssons Siri Ulf Rickardsson Vilhelmina
Ökl Sally Anders Burwall Umeå
Ökl Strömforsens Kace Andreas Sundqvist Umeå
Ökl Suhlegan Kelly Ingvar Johansson Lycksele
Ökl Suhlegan Label Five Lennart Berglund Forsa
Ökl Vakkuniva-Tarzan:s Ts Nike MAGNUS LÖFGREN BRUNFLO
Ökl Zigge Per Ola Patomella Hortlax


Kiruna/Abisko 29-30 april 
(1 parti, 15 st anmälda)

Ekl Vesa Virkkula Van`t Passant Humiko
Ekl Joachim Almgren Vakkuniva-Tarzan:s T/R Tindra
Ukl Malin Lundström Azlandos chardonnay
Ukl Tomas Andersson Azlandos cointreau / Lexus
Ukl Elin Sundqvist Blacklemmy
Ukl Ricky Lindgren Jaktåsens WM Loke
Ukl Malin Lundström Red garlic Elderflower
Ukl Malin Kajava Red Garlic’s E´poisses Au Citron
Ökl Aina Jansson Ajakawis Alice
Ökl Ingrid Amundsen Almkullens Eila
Ökl Niclas Lundqvist Jaktåsens ZP Riva
Ökl Lena Boholm Jaktåsens ZP Winna
Ökl Marina Hoel Vakkuniva-Tarzan:s TS Yatsy
Ökl Joachim Almgren Vakkuniva-Tarzan:s T/S Tara
Ökl Vesa Virkkula Van`t Passant Le Mans
Ökl Ronnie Jansson Vistasdalens Boss
Back To Top