skip to Main Content

Hundar som är anmälda till jaktprov Hösten 2020

Denna sida kommer uppdateras ca 1 gång/vecka. Senast uppdaterad 2020-10-04
Tillbaka till Jaktprovskalendern

Gäftåvallen 22-23 aug
Genomfört

Björkliden/Hanskberget, Jörn 20-23 aug
Genomfört

Pirtti/Kiruna 29-30 aug
Genomfört

Klimpfjäll 5-6 sept
Genomfört

Dundret/Gällivare: 19-20 sept
Genomfört

Mittådalen: 26-27 sept
Genomfört

Tollarp/Skåne: 10 okt
Genomfört

 

Falköping 24-25 okt

  • 1 parti/dag
  • 19 hundar anmälda
  • FULLT. Lottning har skett. Ev efteranmälningar kommer till reservlistan.
EKL Almkullens Fia Breton Peter Nilsson Vänersborg
EKL Almkullens Freja Breton Anders Ylén Brunskog
EKL Belle v.’t Wilhoeckske Drent Elisabeth Gilek Funäsdalen
EKL Fiskonfjällets Zita Breton Stefan Hörnlund Vilhelmina
EKL Lill-Gemons Luna Breton Karl Berglund Stockholm
EKL Skyttens Licence to Kll Weimaran Annika Tibell Farsta
Ukl Venatu Positive Vibrations Breton Carina Hedström Karlstad
Ukl Venatu Three little Birds Breton Anna Olofsson Lima
Ukl Vnatu Bella Breton Michael Sjölander Bro
Ökl Aletta Weimaraner Christina Bark Solna
Ökl Almkullens Hera Breton Annika Stenberg Norsjö
Ökl Almkullens Hexa Breton Peter Nilsson Vänersborg
Ökl Almkullens IPA Breton Mats Sigvant Karlstad
Ökl Almkullens Isidor Breton Peter Boustedt Kungälv
Ökl Eirams Frekke Freke Breton Annica Hallin Torup
Ökl Gribskovens Winchester Wilma Breton Maria Hallemark Sälen
Ökl Smedgattu Börje Breton Birgitta Ludwigsson Örebro
Ökl Spakken-Shaz Breton Lennart Berglund Forsa
Ökl Stor-Tångens Jack Breton Ove / Monica Svanberg Kungshamn

Långtora/Enköping 7-8 nov

  • 2 partier/dag, 12 hundar/parti
  • 32 hundar anmälda
  • FULLT – Lottning har skett. Ev efteranmälningar kommer till Reservlistan
EKL Brännbuas Casper Breton Johan Edqvist Stockholm
EKL Gaia Breton Helge Larsen Offerdal
EKL Klaphattens Franz Breton Amir Saidizand Grillby
EKL Lill-Gemons Lava Breton Ulf Ekbäck Klimpfjäll
EKL Lill-Gemons Luna Breton Karl Berglund Stockholm
EKL Ottercreek&Southpaw Jack Of All Birds Weim Kadi Harjak Stockholm
EKL Skyttens Licence to Kill Weim Annika Tibell Farsta
EKL Smedgattu Carrera Breton Mats och Barbro Ågren Mattmar
EKL Southpaw & Ottercreek Ray of Light Weim Kadi Harjak Stockholm
NKL NUITS TIA MARIA Bracco Yvonne Hansén Ålberga
Ukl Brännbuas Dusty Breton Helge Larsen Offerdal
Ukl Clovis Breton Mats Belin Västerås
Ukl Crilos H Annie Breton Jonas Holmgren Kiruna
Ukl Eirams Enastående Edea Breton Daniel Ersson Linköping
Ukl Fiskonfjällets Edit Breton Tobias Indén Umeå
Ukl Lapinlunas Adéle Breton Anders Ylén Brunskog
Ukl Lill-Gemons Ebba Breton Linn Folke Fagervik
Ukl Lill-Gemons E-Plura Breton Lena Burman Kvissleby
Ukl Renslingans Esther Drent Emmy Klang Värmdö
Ukl Rickardsson Smilla Breton Robert Isaksson Härnösand
Ukl Rickardssons Carinn Breton Mats och Barbro Ågren Mattmar
Ukl Venatu Bella Breton Michael Sjölander Bro
Ukl Venatu Three Little Birds Breton Anna Olofsson Lima
Ökl Countach Crazy Forever Weim Jenny Vinsa Umeå
Ökl Fiskonfjällets Kira Breton Anna Norén Falun
Ökl Jerikogårdens Sound of Silence Weim Björn Falkenäs Strömsbergs bruk
Ökl Lill-Gemons Tego Breton Rainer Freimuth Bergsjö
Ökl Northern Arrow’s Mackmyra Weim Kadi Harjak Stockholm
Ökl Orresols O´Malley Breton Mats Bernerfalk Uppsala
Ökl Renslingans Dinie Drent Johan Lidgren Karlskoga
Ökl Spakken-Shaz Breton Lennart Berglund Forsa
Ökl Suhlegan Like a Hurricane Breton Isabelle Bergkvist Uppsala


Tillbaka till Jaktprovskalendern

Back To Top