skip to Main Content

Hundar som är anmälda till jaktprov Vårvintern 2021

Denna sida kommer uppdateras ca 1 gång/vecka. Senast uppdaterad 2021-03-10
Tillbaka till Jaktprovskalendern

27-28 mars Mittådalen
Provet är genomfört

10-11 april Lofsdalen 

  • 2 partier (max 14 st hundförare)
  • Anmälningstiden har gått ut
  • 13 hundar anmälda
  • 1 plats kvar – Först till kvarn gäller! 
Ukl Clovis Mats Silokangas Belin Västerås
Ukl Crilos H Annie Jonas Holmgren Kiruna
Ökl Almkullens IPA Mats Sigvant Karlstad
Ökl Aulumboens Pax David Öberg Umeå
Ökl Crilos F Sid Christopher Patten Falun
Ökl Fiskonfjällets Aika Helena Diedrichs Falun
Ökl Fiskonfjällets Kira Anna Norén FALUN
Ökl Renslingans Elliot Elisabeth Gilek Funäsdalen
Ökl Rickardssons Akela Martin Askne FORSA
Ökl Suhlegan Like a Hurricane Isabelle Bergkvist Uppsala
Ökl Venatu Bella Michael Sjölander Bro
Ökl Venatu Three Little Birds Anna Olofsson Lima
Ökl Vincent Allan Folmer Hansen Ry

 

16-18 april Klimpfjäll 

  • 2-3 partier (max 14 – 21 st hundförare)
  • Anmälningstiden har gått ut
  • 30 hundar anmälda
  • Lottning har genomförts. Ev efteranmälan kommer till Reservlistan
Ekl Splitrivers Acqua Ingvar Johansson Gunnarn
Ekl Fiskonfjällets Zita Stefan Hörnlund Vilhelmina
Ekl Smedgattu Carrera Mats och Barbro Ågren Mattmar
Ekl Spakken-Shaz Lennart Berglund Forsa
Ukl Brännbuas Echo Susanne Lindqvist Borgafjäll
Ukl Brännbuas Eira Fanny Sandström Östersund
Ukl Crilos H Annie Jonas Holmgren Kiruna
Ukl Elsa-Oltokken Anders Burwall Umeå
Ukl Fiskonfjällets Edit Tobias Indén Umeå
Ukl Fiskonfjällets Eija Sally Lindmark Umeå
Ukl Fiskonfjällets Grim Veronica Vågstedt Wärme Sundsvall
Ukl Fiskonfjällets Tua Stefan Hörnlund Vilhelmina
Ukl Lapinlunas Bixi Bus Erik Sandström Umeå
Ukl Snöfjällets Destiny Huntress Magnus o Kristina Larsson Byske
Ukl Suhlegan Cdo Pippi Niclas Winnberg Saltsjöbaden
Ökl Ajakawis Dhala Linnéa Johansson Luleå
Ökl Aulumboens Pax David Öberg Umeå
Ökl Brännbuas C-Niila Anders Hennerfors Hallen
Ökl Brännbuas Diana Mari Gustafsson Alnö
Ökl Crilos G Cava Dante Dahlgren Robertsfors
Ökl Fiskonfjällets Aika Helena Diedrichs Falun
Ökl Fiskonfjällets Kira Anna Norén FALUN
Ökl Renslingans Elliot Elisabeth Gilek Funäsdalen
Ökl Rickardsson Smilla Robert Isaksson Härnösand
Ökl Rickardssons Carinn Mats och Barbro Ågren Mattmar
Ökl Strömforsens I Noita Carita Bäcklund Orsa
Ökl Strömforsens Ice Margareta Lundqvist Boliden
Ökl Strömforsens Kace Andreas Sundqvist Umeå
Ökl Vistasdalens  Boss Ronnie Jansson Kiruna
Ökl Vistasdalens A S Canja Stina Sarri Kiruna

 

24-25 april Abisko 

  • 1 parti (max 7 st hundförare)
  • Sista Anmälningsdag:  4 april
  • 8 hundar anmälda
Ekl Vakkuniva-Tarzans T/S Tara Joachim Almgren Kiruna
Ukl Crilos H Annie Jonas Holmgren Kiruna
Ukl Eirams Dunder-Djärv Nils Gröndahl Boden
Ukl Snöfjällets Destiny Huntress Magnus o Kristina Larsson Byske
Ukl Vakkuniva-Tarzans Tuva Joachim Almgren Kiruna
Ökl Brännbuas Diana Mari Gustafsson Alnö
Ökl Vistasdalens A S Canja Stina Sarri Kiruna
Ökl Vistasdalens Bierra Per Ola Patomella Hortlax

Tillbaka till Jaktprovskalendern

Back To Top