skip to Main Content

Hundar som hittills är anmälda till jaktprov Hösten 2022

Denna sida kommer uppdateras ca 1 gång/vecka. Senast uppdaterat 22 aug
Tillbaka till Jaktprovskalendern

20-21 aug Gräftåvallen, Fjäll
Provet är genomfört

27-30 aug Björkliden, Skog

  • 1 parti/dag (max 7 hundar/parti)
  • 11 hundar anmälda
  • Sista Anmälningsdag har gått ut. FULLT på lördag. En plats per dag torsd, fred o sönd. Först till kvarn gäller nu! 
Ekl Querida Des Senteurs du ciel (Braq fr) lisbeth Ericsson Deje
Ekl Tiellas DA Elza AnnaCarin Wikman Norsjö
Ekl Tiellas DA Etta Lina Granström Piteå
Ukl Splitrivers Caffis Jesper Risberg Vilhelmina
Ökl Jerpsetra’s C Nora Göran Samuelsson Umeå
Ökl MadamMini AnnaCarin Wikman Norsjö
Ökl Mimmtrix Tiril af Birk (Weim) Annelie Johansson Norsjö
Ökl Scuba’s Octomore (Weim) Conny Fransson Köpingsvik
Ökl Vision of Life Gray Arrow (Weim) lisbeth ericsson Deje


9-11 sept Klimpfjäll, Fjäll

  • Kvalitetspartier alla tre dagarna, 14 hundar/parti
  • Breton-SM CACIT med Segrarklass, lördag 10 sept
  • 16 hundar anmälda till Breton-SM (Alla Bretoner i Elitklass är välkomna)
  • 24 hundar anmälda till vanliga Kvalitetspartier
  • Anmälningstiden har gått ut. Platser kvar fredag 9 sept. Först till kvarn gäller nu! Det kommer bli lottning för Kvalitetspartiet lördag 10 sept och söndag 11 sept. 
Ekl/Skl Brännbuas Casper Johan (Amir) Edqvist Stockholm
Ekl/Skl Fiskonfjällets Zita Stefan Hörnlund Vilhelmina
Ekl/Skl Kenzo Thomas Klit Brande
Ekl/Skl Lill-Gemons Lava Ulf Ekbäck Klimpfjäll
Ekl/Skl Miss des Bois Gland Anna (Amir) Josephson Tystberga
Ekl/Skl Oltokkens Roxy Hans Bergström Umeå
Ekl/Skl Pax Thomas Klit Brande
Ekl/Skl Rickardsson Smilla Robert Isaksson Härnösand
Ekl/Skl Rickardssons Siri Ulf Rickardsson Vilhelmina
Ekl/Skl Rudiger av Valhall Randi Christin Smith Mo i Rana
Ekl/Skl Spakken-Shaz Lennart Berglund Forsa
Ekl/Skl Strömforsens Ice Margareta Lundqvist Boliden
Ekl/Skl Synnermoens Jack Anders Hennerfors Hallen
Ekl/Skl Trollkjerkas Miss Aisha Pål Thoresen Ytre EnebaKK
Ekl/Skl Venatu Bella Michael Sjölander Bro
Ekl/Skl Venatu Three Little Birds Anna Olofsson Lima
Ukl Ajda Hans Bergström Umeå
Ukl Bandittens  Frække Batman (Chagall) Allan Folmer Hansen Ry
Ukl Essjin Jonas Fagerman Sävar
Ukl Lill-Gemons Nebbiolo Lennart Berglund Forsa
Ukl Lill-Gemons Nemo Michael Sjölander Bro
Ukl Lill-Gemons Nikka Ulf Ekbäck Klimpfjäll
Ukl Rypleja’s Vinda Linnéa Johansson Luleå
Ukl Splitrivers C Ansgar Paul Lundblad Vilhelmina
Ukl Splitrivers Caffis Jesper Risberg Vilhelmina
Ukl Strömforsen Hazel Sara Bergqvist VILHELMINA
Ukl STRÖMFORSENS HERO joakim lundberg åsele
Ukl Strömforsens Hoina-Kika Carola Vall Skellefteå
Ukl Suhlegan NG Bosse Anders Brohäll Stockholm
Ökl Brännbuas Diana Mari Gustafsson Alnö
Ökl Eirams Chilla Chejen Gillian Johansson Örnsköldsvik
Ökl Eirams Frekke Freke Annica (Amir) Hallin Torup
Ökl Fiskonfjällets Aika Helena Diedrichs Kungshamn
Ökl Fiskonfjällets Kira Anna Norén FALUN
Ökl Fiskonfjällets Tua Stefan Hörnlund Vilhelmina
Ökl Lill-Gemons Tego Rainer Freimuth Bergsjö
Ökl Lokkeberget’s Mr. Falk Pål Thoresen Ytre EnebaKK
Ökl MadamMini AnnaCarin Wikman Norsjö
Ökl Norberta av Valhall Randi Christin Smith Mo i Rana
Ökl Rickardssons Idi Maria Timgren Sibbo
Ökl Stevnsåen’s Iris Mats Ryderheim Malmö


10-11 sept Dundret (Gällivare), Fjäll
INSTÄLLT

17-18 sept Pirtti (Kiruna), Fjäll

  • 1 parti/dag (max 14 hundar/parti)
  • Ingen hund anmäld ännu
  • Sista anmälningsdag: 28 aug

 

1-2 okt Skåne, Fält

  • 1 parti/dag (max 14 hundar/parti)
  • 1 hund anmäld
  • Sista anmälningsdag: 11 sept
Ukl Greyberry’s Sol Over Gundestrup (Weim) Pia Meyer

 

8-9 okt Falköping, Fält

  • 1 parti/dag (max 14 hundar/parti)
  • 1 hund anmäld
  • Sista anmälningsdag: 18 sept
Ukl Greyberry’s Sol Over Gundestrup (Weim) Pia Meyer

 

29-30 okt, Långtora, Enköping, Fält 

  • 2 partier/dag (max 14 hundar/parti)
  • 1 hund anmäld
  • Sista anmälningsdag: 9 okt
Ökl Bijan’s Napoleon Caroline Hjelm Stockholm
Ökl EBBE Magnus Larsson Borlänge

 

Tillbaka till Jaktprovskalendern

Back To Top