Meny

Uppfödare

Uppfödare med hemsida:

 
 
Kennlar utan hemsida
 
Brännbuas Kennel
Susanne Larsen Löfgren och Helge Larsen
Rönnöfors 120, 830 51 Offerdal
Tel: Susanne 073 -600 2878, 0640 – 80 09 53
Tel: Helge: 076-100 05 07
————————————–
Crilos Kennel
Bastunäs 31, 936 91 Boliden
Tel hem: 0910-581540
Tel mob: 070-3711894
Mail: crilos@spray.se
————————————–
Dalfjällens Kennel
Teddy Lindberg
Åvestagatan 15, 775 54 KRYLBO
Tel: 0226-198 57
Mobil: 070-209 12 74
————————————–
Fiskonfjällets Kennel
Stefan och Maria Hörnlund
Kartstigen 29, 912 33 Vilhelmina
Tel Stefan: 070-395 34 93
Tel Maria: 073-180 35 47
————————————–
Lill-Gemons Kennel
Ulf och Anna-Maria Ekbäck
Storvall 88, 91298 Klimpfjäll
Tel: 0940-71225
Mobil: 070-2681170
Mail: ulf.ekback@vilhelmina.se
………………………………………..
Långnils Kennel
Niklas Bodin
Naglarby 25, 78350 GUSTAFS
Tel bostad: 0243-24 09 36
Mail: n.bodin@dalaelmontage.se
————————————–
Oltokkens Kennel
Anders Burwall
Vintermyrvägen 22, 905 96 Umeå
Tel: 090-49293, 070-3416721
Mail: oltokkens.kennel@burwall.st
—————————————
Rickardssons Kennel
Ulf Rickardsson
Ringvägen 19, 912 33 VILHELMINA
Mobil: 076-822 52 49, 070-695 58 08

Mail: maria.rickardsson@vilhelmina.ac

—————————————
Ripkullens Kennel
Karin Myrin
Strandvägen 12, 98192 Kiruna
Tel 0980-29031.
Mail: karin.myrin@telia.com
—————————————

 

Uppfödare som inte har Kennel

————————————-
 
Johan Lindahl
Svidjevägen 68, 90440 Röbäck
Tel: 070-2544157
Mail: njohanlindahl@hotmail.com
 
————————————— 

Ingvar Johansson
Ernst Erikssons väg 2A
921 36 Lycksele
Mobil: 0725233980
Mail: ingvar.johansson@edu.lycksele.se

Om du är uppfödare och funderar över hur du ska annonsera, klicka här för att läsa mer om vad som gäller.